Домініканський собор (костел) - Храм Святої Євхаристії, Львів


Про нас  • Львів, площа Музейна, 1

UKR_(cerk_dominikanska) UKR_(07) UKR_(08) UKR_(09) UKR_(10) UKR_(11)

Домініканський собор (костел) — Храм Святої Євхаристії у Львові

Домініканці — перший католицький орден, який приїхав на наші землі. Угорська принцеса Констанція виходила заміж за князя Лева, і за законами того часу, повинна була перейти в релігію чоловіка — православ’я, але з якоїсь причини не зробила цього, залишилася католичкою. Ось в її свиті і приїхали домініканці — підтримувати Констанцію у вірі. Перший храм домініканців був у княжому Львові.

Пізніше їм виділили ділянку в середньовічному місті, і тут був побудований готичний костел і монастир. Саме в цьому монастирі на початку XVIII ст. російський цар Петро I підписав договір з поляками про спільну боротьбу зі шведами. До середини XVIII ст. готичний костел занепав, його знесли і на цьому місці побудували пишний, в стилі барокко — за проектом Яна де Вітта.

Домініканський костел — один з кращих зразків архітектури барокко, один з найкрасивіших у Львові. Велична споруда мала вражати, захоплювати глядача містичним пафосом. На фронтоні слова: «SOLI DEO HONOR ET GLORIA» — «Богу єдиному честь і слава» — могутній орден домініканців. Зліва, над вікном, символ домініканців — собака, що лежить на книзі, в пащі палаючий факел — «вогнем віри випалимо єресь». Домініканці до кінця XVI ст. виконували роль інквізиторів в Європі.

Інтер’єр Домініканського собору відповідає зовнішньому вигляду — пишний і урочистий. Золото і беж... — вишукано і благородно. У вівтарній частині — Чотири апостоли, роботи М. Полейовського. В овальному куполі барокові скульптури, школи Іоанна Пінзеля, зображують святих домініканського ордену. Динамізм, експресивна нервозність — все це характерні риси скульптури барокко, які можна побачити в роботах Пінзеля. У лівому боковому вівтарі — епітафія графині Бунін-Барковської — робота видатного скульптора Б. Торвальдсена.

Величний монастирський комплекс — Домініканський собор, один із символів і прикраса Львова.

+38 (050) 15-106-98, +38 (093) 257-82-52 Євгенія
Цікаві екскурсії по Львову


Контакти
  • Адреса :Львів, площа Музейна, 1
  • Телефон :
  • Мейл :
  • Сайт :
  • Facebook :
  • Instagram :
  • Telegram :
  • Tripadvisor :